Proto amžius pdf, epub, mobi

Proto amžius | Steven Pinker

Atsisiųsti knygą Proto amžius pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Tyto alba

 • Išleidimo metai: 2019
 • Formatas: kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: STE-PIN • Proto amžius.pdf
  Proto amžius.epub
  Proto amžius.mobi


  Proto amžius pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Proto amžius pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Proto amžius knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Proto amžius pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Proto amžius aprašymas

  Aprašymas

  Apsidairius aplink atrodo, kad artėja pasaulio pabaiga, bet faktai rodo priešingai: gyvenimo trukmė ilgėja, ligų mažėja, demokratizacija įsibėgėja, o laimingų žmonių vis daugiau. Ir nors liko daug neatsakytų klausimų, kanadiečių mokslininkas Stevenas Pinkeris knygoje „Proto amžius“ pataria jas spręsti remiantis protu, mokslu ir Apšvietos idealais.

  Jei perskaitysite šiandienos naujienų portalų ar laikraščių antraštes, priežasčių optimizmui rasite mažai: pasaulis griūna, progreso idealai žlunga, ir, regis, viskas eina velniop. Tačiau Stevenas Pinkeris siūlo pažvelgti giliau nei šokiruojančios antraštės. Neigiama informacija kur kas lengviau įveikia žmonių kritiškumo barjerą ir taip apokaliptiniai scenarijai tampa save išpildančia pranašyste.

  Knygoje „Proto amžius“ kanadietis skaičius po skaičiaus ir grafikas po grafiko įrodo, kad ne tik Vakaruose, bet ir visame pasaulyje žmonės gyvena vis geriau, kokybiškiau ir ilgiau. Ir tą lemia ne kosminės jėgos ar zodiako ženklai – už visa tai atsakingas žmogaus protas ir „įdarbinti“ mokslo laimėjimai.

  Apšvietos projektas laimėjo nepaisant to, koks naivus jis atrodė, bet dabar jį patį reikia apginti nuo žmonių prigimtinio polinkio į regresą, autoritarzimą ir magiją. Demagoginę retoriką pasitelkę apokalipsės šaukliai siekia išnaudoti pažangos silpnybes kovai su tarptautiniu bendradarbiavimu ir demokratizacija. „Proto amžius“ – priešnuodis pasaulį apimančiai beprotybės epidemijai.

  „Pinkeris stoja į kovą, apsiginklavęs kiekybiniais duomenimis. <...> Ši faktų litanija neeilinė – ji apima sveikatos, gerovės, nelygybės, aplinkosaugos, taikos, demokratijos klausimus <...> Jis supranta, kad faktai retai padeda etikos ar politikos klausimus liečiančiuose ginčuose, tačiau jis pateikia gausybę įrodymų – tai polemika, pagrįsta daugybe išnašų ir šaltinių.“
  The Guardian

  „Bertrandas Russellas kažkada yra pasakęs, kad išsaugoti viltį yra sunkus darbas. <...> Steven Pinker knygai netrūksta jėgos ir entuziazmo, kuo jis nori įkvėpti skaitytojus. Jis cituoja vieną negatyvaus stereotipo pavyzdį – neigiamai atsiliepiantis kritikas yra vertinamas kaip patikimesnis nei tas, kuris giria. Tačiau rizikuoti žarstant pagiras verta – „Proto amžius“ yra neeilinė, aiški, savalaikė, išsami, duomenimis pagrįsta ir sklandžiu stiliumi parašyta knyga racionaliam humanizmui apginti – pasirodo, šis gali būti visai šaunus.“
  The New York Times

  „Pasaulis tampa vis geresnis, nors ne visada taip atrodo. Džiaugiuosi, kad atsiranda tokių mąstytojų, kaip Steven Pinker, padedančių mums pamatyti visą paveikslą. „Proto amžius“ yra ne tik geriausias Pinkerio darbas, bet ir mano nauja mėgstamiausia visų laikų knyga.“
  Bill Gates

  „Steveno Pinkerio protas žiba skaidriu intelektualiniu nuoširdumu, giliu išmanymu ir žmogišku supratingumu.“
  Richard Dawkins

  Iš anglų kalbos vertė Kęstutis Šatkauskas

  Leave a Reply