Psichologiniai tipai pdf, epub, mobi

Psichologiniai tipai | Carl Gustav Jung

Atsisiųsti knygą Psichologiniai tipai pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Margi raštai

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 13×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 624
 • ISBN ar kodas: 9789986094487


 • Psichologiniai tipai.pdf
  Psichologiniai tipai.epub
  Psichologiniai tipai.mobi


  Psichologiniai tipai pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Psichologiniai tipai pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Psichologiniai tipai knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Psichologiniai tipai pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Psichologiniai tipai aprašymas

  Aprašymas

  “Tipas yra rūšies arba visuotinybės pobūdį charakteringai perteikiantis pavyzdys arba modelis. Siauresne šio veikalo prasme tipas yra būdingas vienos daugeliu individualių pavidalų pasitaikančios bendros nuostatos modelis. Iš daugybės pasitaikančių ir galimų nuostatų šiame tyrime aš išskiriu keturias, būtent tas, kurios daugiausia orientuojasi pagal keturias pagrindines psichologines funkcijas, taigi pagal mąstymą, jausmą, intuiciją ir pojūtį. Jei tokia nuostata yra įprastinė ir todėl individo charakteriui įspaudžia tam tikrą žymę, aš kalbu apie psichologinį tipą. Šiuos pagrindinėmis funkcijomis pagrįstus tipus, kuriuos galima vadinti mąstančiuoju, jausminiu, intuityviuoju ir pojūtiniu , pagal pagrindinės funkcijos kokybę galima suskirstyti į dvi klases: racionaliuosius ir iracionaliuosius. Prie pirmųjų priklauso mąstantysis ir jausminis tipai, prie antrųjų – intuityvusis ir pojūtinis tipai. Pagal vyraujantį libido judėjimą, būtent introversiją ir ekstraversiją, tipus taip pat galima suskirstyti į dvi klases. Visi pagrindiniai tipai gali priklausyti tiek vienai, tiek kitai klasei atsižvelgiant į tai, ar vyraujanti jų nuostata yra labiau introvertinė, ar ekstravertinė.”

  Carl Gustav Jung

  ĮŽANGINIS ŽODIS

  ĮŽANGINIS ŽODIS

  Ši knyga – beveik dvidešimties metų darbo praktinės psichologijos srityje vaisius. Ji pamažu klostėsi mintyse iš nesuskaičiuojamų įspūdžių ir patyrimų, kuriuos man teikė psichiatro ir nervų gydytojo praktika ir bendravimas su visų socialinių sluoksnių žmonėmis, taip pat iš mano asmeninių ginčų su draugais ir priešais, o galiausiai iš mano paties psichologinio savitumo kritikos. Nutariau nevarginti skaitytojo kazuistika, tačiau man buvo svarbu savo iš patirties abstrahuotomis mintimis istoriškai ir terminologiškai papildyti jau esamą pažinimą. Šito ėmiausi ne tiek iš istorinio teisingumo poreikio, o veikiau ketindamas gydytojų specialistų patyrimą iš siaurų specialybės rėmų perkelti į bendresnius sąryšius, kurie ir išsilavinusiam neprofesionalui leistų pasinaudoti specialios srities patyrimais. Niekada nebūčiau ryžęsis tokiam sumanymui, kurį lengva neteisingai palaikyti kišimusi į kitas sritis, jei nebūčiau įsitikinęs, kad šioje knygoje pateikti psichologiniai požiūriai turi visuotinę reikšmę ir gali būti visuotinai taikomi, todėl geriau juos gvildenti kaip bendro sąryšio dalį, negu palikti specialybės mokslinių hipotezių pavidalu. Realizuodamas šį sumanymą apsiribojau tuo, kad išdėsčiau atskirų šios problemos tyrinėtojų idėjas, ir atsisakiau minties suminėti viską, kas mūsų klausimu apskritai pasakyta. Siekimas bemaž išsamiai aprašyti šią susijusią medžiagą ir nuomones gerokai viršytų mano jėgas, be to, toks jų rinkinys niekuo esmingai neprisidėtų prie problemos nagrinėjimo ir plėtojimo. Todėl daug ko, ką metams bėgant esu sukaupęs, be gailesčio atsisakiau ir kiek įmanoma apsiribojau pagrindiniais dalykais. Šio atsisakymo auka tapo ir vertingas dokumentas, man labai daug padėjęs. Tai platus mano susirašinėjimas su draugu, Bazelyje gyvenančiu ponu medicinos daktaru H. Schmidu, su kuriuo laiškuose aptardavau tipų klausimą. Dėl šio apsikeitimo nuomonėmis man labai daug kas paaiškėjo, ir daug kas iš to – nors pakeistu ir daug kartų perdarytu pavidalu – įtraukta į mano knygą. Iš esmės šis susirašinėjimas priklauso prie parengiamųjų darbų, kurių paskelbimas sukeltų daugiau sumaišties negu aiškumo. Tačiau jaučiu pareigą čia išsakyti padėką savo draugui už jo pastangas.

  KiumachtaslCiurichas, 1920 pavasaris

  C. G. Jung

  Leave a Reply