Ransė gyvenimas pdf, epub, mobi

Ransė gyvenimas | Francois-Rene de Chateaubriand

Atsisiųsti knygą Ransė gyvenimas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Versus aureus

 • Išleidimo metai: 2013
 • Puslapių skaičius: 192
 • ISBN ar kodas: 9789955343646


 • Ransė gyvenimas.pdf
  Ransė gyvenimas.epub
  Ransė gyvenimas.mobi


  Ransė gyvenimas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Ransė gyvenimas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Ransė gyvenimas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Ransė gyvenimas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Ransė gyvenimas aprašymas

  Aprašymas

  François-René de Chateaubriand (1768–1848), prancūzų romantizmo pradininkas, žymus politikas ir diplomatas, kilo iš senos ir kilmingos šeimos, kurios šaknys siekia tolimus viduramžius. Iš prigimties jautriam, melancholiškam jaunuoliui nemažą įtaką darė religinga motina, su kuria autorius skaudžiai išgyveno pasmerktumo nuotaikas, pasklidusias po revoliucijos XVIII amžiaus pabaigoje. Pakito kultūrinis šalies gyvenimas, sumenko intelektualų ir visuomenės šviesuolių veikla, ėmė plisti įvairios mistinės srovės.

  Chateaubriand’o knygos „Ransė gyvenimas“ herojus – Armand Jean Le Bouthillier de Rancé (1625?–1700), garsus Prancūzijos sūnus, Trapistų ordino įkūrėjas ir abatas. Vis dėlto toks jis tapo tik perkopęs Kristaus amžių, o iki tolei iš širdies mėgavosi gyvenimu, bėgo nuo vienos moters prie kitos. Galiausiai herojus visko persisotina ir pasitraukia į vienuolyną, kuriame praleidžia antrąjį savo gyvenimo tarpsnį.

  Taigi Ransė buvo labai prieštaringa asmenybė: palaidūnas ir lėbautojas, sulaukęs trisdešimt septynerių, virto nuolankiu ir pamaldžiu ordino broliu. Pirmą gyvenimo atkarpą jis praleido audringai ir iki dugno išgėrė savąją geidulių ir malonumų taurę ir tiktai mylimosios mirtis privertė sustoti ir pradėti naują tarpsnį. Ransė nusižemino, pasirinko ašutinę ir tikėjimą, nusprendė viską paaukoti Dangaus tėvui ir broliams…

  Biografinis abato Ransė romanas tarsi praskleidžia užmaršties šydą ir pažeria daug anų laikų istorijų, susijusių su tikromis asmenybėmis. Čia veikia karaliai ir karalienės, kunigaikščiai ir hercogienės, žymūs filosofai ir rašytojai, politikai ir bažnyčios tėvai, jų vaikai ir pavainikiai, draugai ir priešai, žmonos ir meilužės. Autorius pamažu traukia paslapčių šydą ir atskleidžia tikrąjį Prancūzijos visuomenės veidą.

  Iš prancūzų k. vertė Genovaitė Dručkutė

  Leave a Reply