Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) pdf, epub, mobi

Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) | Libertas Klimka

Atsisiųsti knygą Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Žara

 • Išleidimo metai: 2018
 • Formatas: 17×24, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 424
 • ISBN ar kodas: 9789986343189


 • Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas).pdf
  Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas).epub
  Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas).mobi


  Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos (2-as papildytas leidimas) aprašymas

  Aprašymas

  Vilnius – viena populiariausių pastarojo meto lietuvių literatūros temų. Miestą iš naujo atrasti siūloma ir grožinės literatūros kūriniuose, ir dokumentikoje, ir atsiminimuose bei esė. Skirtingų žanrų kūryba kviečia žengti toliau nei Gedimino pilis, atidžiau įsižiūrėti į mažiau iškilius turistinius sostinės objektus bei giliau pažinti miestą. Liberto Klimkos knyga „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ siūlo leistis į miesto praeitį ir per istoriją pažinti per amžius susiklosčiusią jo įvairovę.


  “Nedaug Europoje yra miestų, taip mitologizuojamų kaip Vilnius. Turiu omenyje iš praeities paimtus pasakojimus, kurie nebūtinai privalo atitikti faktus. Šio miesto istorija tokia keista, kad ji prašyte prašosi perkeliama į pasakos erdvę, kas jau ne kartą buvo daroma, ir pasakojimai skyrėsi nuo to, kas juos pasakojo: lietuviai, lenkai, žydai ar baltarusiai,”
  – taip apie Vilnių kalbėjo rašytojas, Nobelio premijos laureatas Česlovas Milošas.

  Knygos pasajimai labai skirtingi – apie istoriją, kultūrą, tradicijas, paveldą. Kas išskiria Lietuvos sostinę tarp kitų Vidurio ir Rytų Europos miestų? „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ kuria dar vieną miesto portretą.

  Šioje knygoje skaitytojui pristatomi praeities atspindžiai miesto urbanistikoje, pasakojama apie mažai žinomus, tačiau svarbius miesto augimui kultūros faktus. Kai kurie istoriniai faktai čia nušviečiami plačiau, o su kai kuriais supažindinama pirmą kartą. Svarbiausias pasakojimo kriterijus – kiek pasakojamose istorijose minimi faktai prisidėjo prie miesto raidos, padėjo išryškinti ir formuoti jo savitumą. Magišką Vilniaus miesto trauką knygoje „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ aiškina šviesuoliai, kurių įžvalgos dar išsamiau atskleidžia nepakartojamą miesto grožį.

  Knygoje Libertas Klimka paliečia esminį Vilniaus tapatybės dėmenį – miesto daugiakultūriškumą, skirtingų tautų sugyvenimą miesto erdvėje. Profesorius pasakoja apie skirtingų tautybių vilniečių gyvenimą, jų tradicijas ir papročius bei indėlį į šalies kultūrą. Knygos pasakojimui pradžią duoda Katedros laikrodžio varpo dūžiai – taip prasideda pažintinė kelionė laiku per kiekvienam lietuviui savą miestą. Knygos pasakojimo stilius gyvas ir šmaikštus. Susipažinsite su visais vilniečiais – nuo sukčiaus iki inteligento, nes autoriaus matomas miestas – nepagražintas ir gyvas. Knygą iliustruoja architektės ir dailininkės Vilijos Mačiulytės kūriniai, todėl nesunku mintimis nusikelti į aprašomas vietas.

  Knygos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“ autorius – profesorius, gamtos mokslų daktaras, etnologas. Libertas Klimka domisi senovės baltų kultūra, jis laikomas vienu iš etnokosmologijos pradininkų Lietuvoje. Autoriaus interesų lauke – technikos istorija Lietuvoje, taip pat baltų tradicijos ir papročiai. Mokslininkas įvertintas Lauryno Ivinskio, Jono Basanavičiaus, Stasio Šalkauskio vardo premijomis.

  Leave a Reply