Rinktinės advokatų kalbos teisme pdf, epub, mobi

Rinktinės advokatų kalbos teisme | sudarė Vytautas Zabiela

Atsisiųsti knygą Rinktinės advokatų kalbos teisme pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Justitia

 • Išleidimo metai: 1998
 • Formatas: 17×24, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 368
 • ISBN ar kodas: 9986-567-22-X • Rinktinės advokatų kalbos teisme.pdf
  Rinktinės advokatų kalbos teisme.epub
  Rinktinės advokatų kalbos teisme.mobi


  Rinktinės advokatų kalbos teisme pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Rinktinės advokatų kalbos teisme pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Rinktinės advokatų kalbos teisme knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Rinktinės advokatų kalbos teisme pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Rinktinės advokatų kalbos teisme aprašymas

  Aprašymas

  Ketvirtuoju leidiniu „Rinktinės advokatų kalbos teisme” baigiamas teisminių kalbų ciklas, apimantis 1958-1998 m. laikotarpį. Čia skelbiamos žinomų Lietuvos advokatų ginamosios ir atstovaujamosios kalbos, pasakytos teismuose sprendžiant baudžiamąsias ir civilines bylas. Skaitytojai ras ir autorių minčių apie šiandieninę mūsų valstybę, teisinę reformą, advokatūrą ir advokatą.

  Pratarmė

  Įžymus ikikarinės Lietuvos Respublikos mokslininkas, buvęs Lietuvos prisiekusiųjų advokatų tarybos pirmininkas prof. Petras Leonas apibūdindamas advokatūros tikslus rašė: „Bylose visada yra dvi šalys, taigi pasireiškia kova dėl teisės, kova dėl tiesos, nes teisė siekia tiesos ir remiasi tiesa. Advokatas yra ne tiek savo klijento tarnautojas, kiek tiesos tarnautojas, teisingumo ir teisėtumo tarnautojas. Jis nėra savo klijento minčių kartotojas, bet yra klijento mandatorius. Jo darbo tikslas yra viešo pobūdžio tikslas, yra tiesos ir teisingumo siekimas.” (P. Leonas. Advokatų profesija ir jų organizacija. Kaunas, 1930. P. 2.)

  Manau, kad šios prof. P. Leono mintys galėtų būti leitmotyvas pateikiamos skaitytojui knygos „Rinktinės advokatų kalbos teisme”, kuri yra jau ketvirta iš eilės ir antroji išleista Nepriklausomos Lietuvos metais.

  Sistemingai leidžiami advokatų kalbų rinkiniai vienareikšmiškai leidžia tvirtinti, kad tarp Lietuvos advokatų yra aukšto profesinio lygio teisininkų, gebančių ne tik kryptingai siekti tikslo, apie kurį kalba prof. P. Leonas, bet ir įtaigiu žodžiu sudominti publiką, padėti jai suvokti pateikto ieškinio argumentus ar kaltinimo nepagrįstumą. Kartu pažymėtina, kad nors advokatų daugėja, dažniausiai rinkiniuose sutinkamos advokato V. Zabielos, A. Dziegoraičio, K. Stungio, J. Aleksandravičiaus ir kitų pavardės. Būtų labai gražu, jeigu kituose rinkiniuose galėtumėme paskaityti ir daugelio kitų dabar plačiai žinomų advokatų kalbas, įvertinti jų oratorystės meną.

  Paprastai manoma, kad advokato kalba teisme yra teisminio nagrinėjimo papildymas, koncentruota išraiška to, kas buvo padaryta nagrinėjant bylą, o ne atvirkščiai. Todėl viskas, kas galima, turi būti padaryti iki teisminių ginčų. Ginamoji kalba tik tada bus įtaigi ir argumentuota, kai advokatas tiksliai suformuluos ginamosios ar atstovaujamosios kalbos tikslus ir jų įgyvendinimo priemones.

  I teisme pasakytą kalbą galima žvelgti įvairiais aspektais: turinio, formos, psichologiniu, kalbos kultūros ir pan.

  Leave a Reply