Šabas pdf, epub, mobi

Šabas | Abraham Joshua Heschel

Atsisiųsti knygą Šabas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Katalikų pasaulio leidiniai

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 15×21, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 176
 • ISBN ar kodas: 9789955293064 • Šabas.pdf
  Šabas.epub
  Šabas.mobi


  Šabas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Šabas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Šabas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Šabas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Šabas aprašymas

  Aprašymas

  Abrahamas Joshua Heschelis (1907– 1972) – garsus žydų teologas ir mąstytojas, rabinas. Gimė Lenkijoje, keletą metų jaunystėje gyveno Vilniuje. 1927 metais baigė Vilniaus Matematikos ir gamtos mokslų gimnaziją. Tuo laiku priklausė žydų literatų ir menininkų grupei Jung Vilne (Jaunasis Vilnius). Vėliau studijavo universitete Berlyne, dirbo Vokietijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje. 1940 metais persikėlė gyventi į JAV.
  Parašė knygų filosofijos, teologijos, žydų kultūros ir istorijos temomis.

  “Šabas: jo reikšmė šiuolaikiniam žmogui” – viena gražiausių garsaus žydų teologo ir mąstytojo, rabino Abrahamo Joshua Heschelio (1907–1972) knygų. Gilūs filosofiniai apmąstymai apie šabo šventimo reikšmę judaizme yra svarbūs visiems žmonėms, kurie ieško savo gyvenime šventumo.
  Abrahamas J. Heschelis rašo apie judaizmą kaip apie laiko religiją, priešpriešindamas ją transformuojamai techninės civilizacijos erdvei. Pasak Heschelio, „Biblija labiau domisi laiku nei erdve“, ir kelias į susitikimą su Dievu veda tik per laiko karalystę. Tai, kas bibliniame pasakojime apie sukūrimą apibrėžta kaip šventa, yra ne kokia nors šventa vieta ar daiktas, bet būtent šabas – laikas, kai nustojama manipuliuoti daiktais, erdve, materijos pasauliu. Laiko karalystė, autoriaus nuomone, yra ten, „kur siekiama ne turėti, bet būti, ne savintis, bet duoti, ne valdyti, bet dalytis, ne pavergti, bet prisiderinti“.

  “Šabo” iliustracijų autorius Ilya Schoras (1904–1961) gimė Vakarų Ukrainoje, Zoločive. Mokėsi metalo liejybos ir graviravimo meno, vėliau Varšuvos dailės akademijoje studijavo tapybą. 1937 metais laimėjo stipendiją mokytis Paryžiuje. 1941-aisiais kartu su žmona Resia Schor emigravo į JAV. Įsikūrė Niujorke.
  Jo kūryba labai įvairi (paveikslai, aukso ir sidabro juvelyrika, kulto reikmenys, medžio raižiniai), glaudžiai susijusi su žydų kultūra ir religija, prisiminimais apie žydų gyvenimą Rytų Europoje. Sukūrė iliustracijų Sholemo Aleichemo ir Abrahamo Joshua Heschelio knygoms. I. Schoro darbai saugomi Metropoliteno meno muziejuje, Žydų muziejuje Niujorke, kituose muziejuose ir privačiose kolekcijose.

  Iš anglų kalbos vertė Asta Leskauskaitė

  Leave a Reply