Šaltojo karo samdinys pdf, epub, mobi

Šaltojo karo samdinys | Sam Yossman, Inga Liutkevičienė

Atsisiųsti knygą Šaltojo karo samdinys pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Mažoji leidykla

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 15×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 368
 • ISBN ar kodas: 9786099557076


 • Šaltojo karo samdinys.pdf
  Šaltojo karo samdinys.epub
  Šaltojo karo samdinys.mobi


  Šaltojo karo samdinys pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Šaltojo karo samdinys pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Šaltojo karo samdinys knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Šaltojo karo samdinys pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Šaltojo karo samdinys aprašymas

  Aprašymas

  Šaltojo karo samdinys Sam Yossman, Inga Liutkevičienė 1946 m. Vilniuje gimęs, bet nuo 1975 m. Londone gyvenantis žurnalistas ir vertėjas Sam Yossman (Semas Josmanas) kartu su Inga Liutkevičiene biografinėje knygoje vaizdingai aprašo pokario Vilnių, klajones po buvusią Sovietų Sąjungą ir neformalias jaunimo grupes, kurios būrėsi spontaniškai kaip atsvara tuometei ideologijai.

  S. Josmanas buvo vienas iš pirmojo neformalaus roko festivalio Žirmūnų restorane (1970 m.) organizatorių.

  Knygos “Šaltojo karo samdinys” epicentre – Šaltojo karo laikai, SSRS ir socialistinių šalių emigrantų kultūrinė ir antisovietinė veikla praėjusio amžiaus 8- 9 dešimtmečių Vakarų Europoje. Ne vienas S. Josmano kolega, dirbęs BBC, buvo nužudytas šalių, iš kurių emigravo, saugumo tarnybų. Kvapą gniaužia žmonių pabėgimo iš SSRS, socialistinių šalių istorijos. Ir amžinas nerimas jau gyvenant Vakaruose – kurie iš emigrantų bendradarbiauja su KGB ar kitoms saugumo tarnyboms? Šioje vietoje knyga tampa įtampos nestokojančiu politiniu trileriu.

  Didelė dalis knygos skirta įspūdingai autoriaus karjerai BBC radijuje – interviu daryta su pasaulinėmis politikos (Margaret Thather, Michailu Gorbačiovu, Borisu Jelcinu ir kt.) ir muzikos (Paulu McCartney, Cliffu Richardu, grupėmis „Black Sabbath“, „Asia“, „Pink Floyd“, „Deep Purple“, „Iron Maiden“, ABBA ir kt. ) pasaulio garsenybėmis.

  Knygoje “Šaltojo karo samdinys” autorius dalijasi unikaliais prisiminimais apie darbą bei gyvenimą Izraelio kibucuose ir aprašo asmeninę kareivišką patirtį dalyvaujant 1973 metų Jom Kipuro kare.

  Skaitytojui išpažįstami asmeniniai išgyvenimai – pasakojama apie didžiulę, dramatiškai pasibaigusią meilę, klajones po pasaulį norint įspėti amžiną mįslę – kas yra anapus? Kur iškeliauja žmogus?

  Smalsumas S. Josmaną privertė susiruošti į kelionę ir ieškant dingusios Atlantidos pėdsakų, atlikti žurnalisto tyrimą apie didžiojo rašytojo ir poeto Williamo Shakespeare‘o asmenį – ar Shakespeare‘as tikrai buvo tas žmogus, kuriuo jį laikome.

  Apie tokius žmonės kaip Semas Josmanas sakoma, kad tai žmogus, perėjęs ugnį ir vandenį.

  Ištraukos

  • Apie pokario Vilnių: „Gerokai buvo apgriauti ir pastatai aplink Halės turgavietę, kur po karo atsiradusiose tuščiose erdvėse kasmet būdavo pastatoma laikina cirko arena. Netoliese veikdavo ir motociklininkų, važinėjančių per sienas, atrakcionas.“

  • Apie darbą BBC radijuje: „ Sveikas, aš Paulas Marshas“, – rusiškai prisistatė ilgaplaukis anglas, nusileidęs manęs pasitikti į BBC priimamąjį. Pusiau rimtai, pusiau juokais jis parodė man prie durų pritvirtintą kabliuką. Ant šio kabliuko prieš įeidamas į BBC tu palieki visus savo politinius įsitikinimus, visas politines idėjas, nes čia svarbūs tik faktai.“

  • Apie BBC kolegas: „BBC dirbo daug perbėgėlių. Vienas jų – Piotras Patruševas, dirbęs BBC, netrukus prieš man atvykstant perėjęs į „Laisvės radiją“ Miunchene. 1962 metais jis išsitrynė kūną žuvų taukais, apsivyniojo tamsia, bet lengva antklode (kad jo nepamatytų, kai į vandenį švies prožektoriai) ir perplaukė 30 kilometrų Juodąja jūra iš Gruzijos Batumio kurorto į Turkiją.“

  • Apie gyvenimą: „Viskas, kas lieka iš mūsų gyvenimo, tai raukšlės veide, randai širdyje ir fotografijos senuose albumuose.“

  Leave a Reply