Širdis pdf, epub, mobi


Atsisiųsti knygą Širdis pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Alma littera

 • Išleidimo metai: 2018
 • Puslapių skaičius: 236
 • ISBN ar kodas: 9786090134733


 • Širdis.pdf
  Širdis.epub
  Širdis.mobi


  Širdis pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Širdis pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Širdis knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Širdis pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Širdis aprašymas

  Aprašymas

  Romanas vaikams „Širdis“, parašytas kaip berniuko Enriko dienoraštis, pasaulio ir Lietuvos vaikų širdis užkariavo prieš daugiau nei šimtą metų. Juk yra nesenstančių temų, nemirštančių jausmų ir bėgant šimtmečiams nesikeičiančios išminties.

  Italų rašytojo Edmondo De Amičio apysaka „Širdis“ yra pradinės mokyklos mokinio dienoraštis, kurį kartais papildo mokytojo pasakojimai, pamokantys, kaip derėtų elgtis tam tikrose situacijose ir tėvų laiškai. Pagrindinės kūrinio temos yra amžinos ir visuomet svarbios – žmonių bendravimas, gerumas, didvyriškumas, meilė Tėvynei, skurdas ir pagalba.

  Enrikas mokosi, svarsto ir ieško atsakymų bendraudamas su vaikais savo mokykloje, su suaugusiais – tėvais, mokytojais. Jam svarbu suprasti, kaip derėtų elgtis ir kokie pavyzdžiai yra tinkami. Enrikas susiduria ir su neigiamu veikėju, piktuoju Frančiu, kuriam apibūdinti pasitelkiamas epitetas – beširdis. Enrikas, pats būdamas iš aukštesnio socialinio sluoksnio nei jo draugai, mokosi suvokti skurdą ir padėti bei užjausti.

  Kiekviena knygoje pasakojama istorija kalba apie vis kitą moralinę vertybę, iš kurių svarbiausios yra susijusios su pagalba tiems, kuriems ji reikalinga, su meile ir pagarba šeimai bei draugams, su patriotizmu.

  Apysaka „Širdis“ italų rašytojui Edmondo De Amičis atnešė pasaulinę šlovę. Ji išversta į dvidešimt penkias kalbas. Italijoje romanas pirmą kartą pasirodė 1886 metais, o į lietuvių kalbą buvo išverstas ir išleistas jau 1915 m. Iš viso Lietuvoje ši knyga perleista septynis kartus.

  Edmondo De Amičis (Edmondo De Amicis, 1846–1908) – italų rašytojas, žurnalistas ir poetas. Didelę įtaką jo gyvenimui ir kūrybai darė nacionalinis išsivadavimo judėjimas Italijoje, vykęs kaip tik tuo metu, kai jis augo. Rašytojas baigė Modenos karo mokyklą ir dalyvavo paskutiniuosiuose Italijos išsilaisvinimo karuose. Nemažai rašė apie kareivių gyvenimą, redagavo leidinį Italia militare („Karinė Italija“), o išėjęs į atsargą užsiėmė tik rašymu. Pasaulinės šlovės sulaukė parašęs romaną „Širdis“, per kelis mėnesius vien Italijoje išėjo 40 knygos leidimų, ji iškart buvo išversta bent į tuziną kalbų.

  „Tikra klasika apie berniuko charakterį ir gyvenimą, ypatingą žavesį. Ilgalaikę vertę turinti knyga“.

  New Outlook

  „Jau knygos pavadinimas nurodo į širdį, o jos puslapiuose apstu šviesių pamokymų apie kilnius jausmus, kurie vienodai svarbūs visų šalių jaunuoliams. Autoriaus padedami šias pamokas kasdien, visus dešimt mokslo metų mėnesių, veda patyrę meistrai. Ir tai meilės, pagarbos tėvams, užuojautos, moralinės drąsos, patriotizmo ir demokratijos pamokos. Jos pateikiamos istorijose apie narsą ir pasiaukojimą, herojiškumą, draugystę bei išmintinguose tėvų ir mokytojų patarimuose. Ir visa tai atskleisti padeda meistriška autoriaus ranka“.

  Journal of Education

  Iš italų kalbos vertė Algimantas Gudaitis

  Leave a Reply