Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota pdf, epub, mobi

Sūduva - Terra Sudorum - šviesos išpasakota | Algimantas Aleksandravičius

Atsisiųsti knygą Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Vaga

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 25×31, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 352
 • ISBN ar kodas: 9785415024520


 • Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota.pdf
  Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota.epub
  Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota.mobi


  Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota aprašymas

  Aprašymas

  „Fotografijos – tarsi paukščiai, atnešę nuvogtą laiką, lyg žodžių skiemenys, teisingai sudėliojus, įgauna prasmę”

  “Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota” – tai jau ketvirtasis fotografo Algimanto Aleksandravičiaus serijos, skirtos Lietuvos regionams, jų istorijai, kultūrai ir žmonėms įamžinti, albumas.

  “Kaip žinia, sūduvius 1278 – 1283 m. išnaikino kryžiuočiai: daugumą išžudė, dalį ištrėmė į Sembą, kiti pabėgo į LDK. Kraštą galutinai nuniokojo XIII a. pab. – XIV a. karai (per šią teritoriją žygiavo ir kryžiuočių ordinas, ir LDK kariuomenė), nemaža jo dalis virto dykra, apaugo neįžengiamomis giriomis. Visgi ir toks beveik be gyventojų likęs kraštas ir toliau buvo vadinamas Sūduva: vokiečių ordino kronikose lotyniškai Sudovia, vokiškai – Sudauen (ordino metraštininko Petro Dusburgiečio „Prūsijos žemės kronikoje” minimi Sudovite), o didysis kunigaikštis Vytautas ją įvardijo Terra Sudorum. Rygiškiai. Didžiojo Kalbininko tėviškė. Paskutiniai gruodžio atodūsiai. Varvekliai – žodžiai užšalę – laukia pavasario, kad ištekėtų gražiausia pasaulio kalba ir sugautų Didžiojo Varpininko parašytu: Lietuva, Tėvyne mūsų, Tu didvyrių… Nemažai tų didvyrių gimė Sūduvoje: Basanavičius, Kudirka, Jablonskis, Maceina, Greimas, Herbačiauskas… Ir dar… dar, dar… Mykolaitis-Putinas, Boruta, Daumantas, palaimintasis Matulaitis ir… Didžioji Poetė, įkalinta laike, kartu su žalčio artimaisiais vienu iš medžių virtusi: Žilvin, Žilvinėl, jau saulelė žemai… Į sūduvių purią žemę (lyg būtų tepama ant duonos) sodinau mintis ir norus. Auginau vaizdus. Kadras po kadro, lyg išsilaisvinę paukščiai, nešė žinią, kokia ta Sūduva ir josios vaikai! Koksai brangus čia jiems Dangus ir mintys, po juom užgimusios.”
  Algimantas Aleksandravičius

  Leave a Reply