Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub, mobi

Sutartinė (su CD) (serija

Atsisiųsti knygą Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 15×15, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 366
 • ISBN ar kodas: 9786094251603


 • Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”).pdf
  Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”).epub
  Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”).mobi


  Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Sutartinė (su CD) (serija “Gyvoji poezija”) aprašymas

  Aprašymas

  Šia „Gyvosios poezijos“ serijos rinktine siekiama pristatyti Marcelijaus Martinaičio lyrikos branduolį – autentišką jos poetiką, savitą estetinio matymo ir santykio su pasauliu būdą. Rinktinę apsispręsta pavadinti martinaitiškai – vienu konkrečiu žodžiu-vaizdiniu, kokius pats poetas yra parinkęs savo ankstesnėms rinktinėms “Vainikas” (1981), “Sugrįžimas” (1998). Pastarojo autorinės redakcijos tapo šio leidinio pagrindu. Trys paskutiniai skyriai sukomponuoti iš vėliausių rinkinių: “Tolstantis” (2002), “K. B. Įtariamas” (2004) ir po Martinaičio mirties Valentino Sventicko sudarytos rankraščių ir poezijos knygos “Nenoriu nieko neveikti” (2014).

  “Sutartinės sąvoka atrodo tinkama Martinaičio „poetinei utopijai“ įvardyti. Gyvastingą ryšį su tradicija išlaikiusi archajiška liaudies daina skirtingus tonus, melodijas ir ritmus sujungia į nenugludintą, nenušlifuotą, bet vientisą unikalų skambesį. Toks modernistiškai sumeistrautas, nenušlifuotas – lyg naiviojo liaudies meno drožinys – yra Martinaičio ankstyvosios poezijos pasaulėvaizdis. Jam nebyliai disonuojančiais sąskambiais atitaria vėlyvosios poezijos interpretacinis kodas – raštas. „Mediniams balsams“, raštui ir mūsų skaitymui lemta susitikti, „būti surinktiems“, Sutartinėje kaip ant kalno ir susitarti, kad būtų gražu.”
  Akvilė Rėklaitytė

  Leave a Reply