Sutikti eidą pdf, epub, mobi

Sutikti eidą | Ilona Ežerinytė

Atsisiųsti knygą Sutikti eidą pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Alma littera

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 13×20, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 176
 • ISBN ar kodas: 9786090125038


 • Sutikti eidą.pdf
  Sutikti eidą.epub
  Sutikti eidą.mobi


  Sutikti eidą pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Sutikti eidą pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Sutikti eidą knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Sutikti eidą pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Sutikti eidą aprašymas

  Aprašymas

  Antroji Ilonos Ežerinytės knyga jaunimui „Sutikti eidą“ – apie jautrią, kūrybingą ir nuo realybės kiek atitrūkusią paauglę Algę. Ir apie pasaulį, kuris atsiveria, jei išdrįsti jį matyti.

  „Sutikti eidą“ – tai magiškojo realizmo knyga, sujungianti tikrovės ir fantazijos pasaulius. Pagrindinė knygos veikėja Algė gyvena fantazijų pasaulyje ir tai jai trukdo rasti draugų, būti mėgstamai, trukdo pritapti. Algė jaučiasi vieniša ir kartais kelia klausimus, kurių niekaip nesugeba išspręsti – gal jos fantazijos yra kokia nors liga; ar yra daugiau tokių, kaip ji?

  Dažniausiai po pamokų mokykloje, kur ją bendraklasiai vadina „kosmonaute“ arba tiesiog nepastebi, Algė sėdi savo pamėgtoje kavinukėje ir stebi žmones – kuria jų istorijas, pripapildo pasaulį savo fantazijomis. Kartą toje pačioje kavinėje Algė sutinka moterį ir ši pažintis pakeičia jos gyvenimą. Moteris papasakoja Algei, kad egzistuoja Tarpiniai Pasauliai ir būtybės, kurios mielai bendrauja su žmonėmis, tereikia į jas kreiptis. Moteris paskolina Algei knygą su visais paaiškinimais, kaip sutikti eidą…

  Autorės sukurta mistinė būtybė eidas yra draugas, kurį vienišas žmogus gali gauti vienam mėnesiui. Algė susiras net du tokius draugus, tačiau kuris iš jų yra tikrasis eidas?

  Įdomu tai, kad eido sąvoka nėra visiškai išgalvota. „Eidas“ – tai filosofinis terminas, kurį savo filosofijoje vartojo Edmundas Husserlis. Tai pavidalas, sąvoka ar idėja, kuri reiškia „grynąją esmę“. Knygoje eidas yra tarsi žmogiškumo priešingybė, jis neturi savyje blogio prado.

  „Sutikti eidą“ – antroji Ilonos Ežerinytės knyga, pelniusi Prano Mašioto premiją. Pirmoji pasakų knyga „Šunojaus diena“ taip pat sulaukė didelio pasisekimo ir pripažinimo – Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyrius pripažino ją reikšmingiausiu metų vaikų literatūros debiutu ir apdovanojo rašytoją Aldonos Liobytės premija.

  „Autorė atstovauja tai XX a. pabaigoje, o gal ir anksčiau išryškėjusiai vaikų ir paauglių literatūros tendencijai, kai griaunama siena tarp realistinio vaizdo ir pasakos, fantastinio diskurso. Tokių apraiškų jau būta ir lietuvių literatūroje. Bet prireikus paaiškinti tą literatūros rūšių, tipų, modelių susikryžminimą visada paminiu švedo Ulfo Starko knygą Murkšlinas ir Turkšlinas. Būtų gražus, poetiškas realistinis pasakojimas apie dviejų broliukų meilę, tėvo ilgesį, tik kad… tie broliukai yra išdygę gėlių vazonėlyje! Ežerinytė realistinį pasakojimą kryžmina, jungia ne su pasaka, o, drįstume sakyti, su fantastika. Ir daro tai labai atsargiai, jautriai, daro ne dėl literatūrinio, meninio įspūdžio, o dėl giliosios savo knygos prasmės.“

  Kęstutis Urba, vaikų literatūros tyrinėtojas

  Ilona Ežerinytė Šiaulių pedagoginiame institute studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, nuo 1999 metų gyvena ir dirba mokytoja Vilniuje.

  „Rašau jauniems žmonėms, kurie jaučiasi nepastebėti, yra jautrūs, drovūs, pažeidžiami, neturintys drąsos gyventi. Jei prie tokio prieini arčiau, jis kartais leidžia pažvelgti į savo vidų, ir tu pamatai sielą – susigūžusią, šlapiais lyg ką tik išsiritusio viščiuko sparneliais, bet jos akyse – atsineštas dangus.“

  Ilona Ežerinytė

  Leave a Reply