Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. pdf, epub, mobi

Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. | Sigita Maslauskaitė

Atsisiųsti knygą Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvos nacionalinis muziejus

 • Išleidimo metai: 2010
 • Formatas: 22×29, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 300
 • ISBN ar kodas: 9786098039016


 • Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a..pdf
  Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a..epub
  Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a..mobi


  Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Šv. Kazimiero atvaizdo istorija XVI-XVIII a. aprašymas

  Aprašymas

  Pasakojama šv. Kazimiero atvaizdo istorija apima laikotarpį nuo šventumu pagarsėjusio karalaičio kanonizacijos proceso pradžios 1520 metais iki XVIII a. pabaigos. Siekiama parodyti, kaip pamaldumas šv. Kazimierui įgauna matomą pavidalą, atskleisti jo atvaizdų genezę, ikonografijos įvairovę, atributų simbolinę ir teologinę prasmę. Savo ruožtu šventojo atvaizdai ir tekstai apie jį parodo, kaip konkrečioje epochoje į jį buvo žvelgiama ir kokią vietą jis užėmė tikinčiojo gyvenime.

  Po karalaičio Kazimiero mirties 1484 metais ėmęs sklisti šventumo garsas pirmiausia liudijo šventojo kaip valstybės ir tikėjimo gynėjo statusą. XVI–XVII a. Katalikų bažnyčios vykdytos reformos skatino valstybės globėjo kultą – pelnęs „nekruvinojo kankinio“ titulą, jis tapo sektinu pavyzdžiu šventumo siekiantiems pasaulietiniams ir dvasiniams vadovams.

  Šv. Kazimieras pirmiausia suvokiamas kaip Lietuvos ir Lenkijos globėjas, jo ikonografija paremta gyvenimo ir šventumo istorijos pasakojimu, todėl vaizdas ir pasakojimas yra tarsi dvi kolonos, ant kurių laikosi ir šios istorijos arka.

  Leave a Reply