Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje pdf, epub, mobi

Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje | Sud. Neringa Markauskaitė, Sigita Maslauskaitė

Atsisiųsti knygą Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvos nacionalinis muziejus

 • Išleidimo metai: 2009
 • Formatas: 23×31, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 560
 • ISBN ar kodas: 9789955415916


 • Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje.pdf
  Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje.epub
  Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje.mobi


  Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje aprašymas

  Aprašymas

  Karalaitis Kazimieras (1458–1484), Katalikų Bažnyčios pripažintas šventuoju, popiežiaus Urbono VIII 1636 m. buvo paskelbtas Lietuvos Globėju, o Pijaus XII 1948 m. – viso pasaulio lietuvių jaunimo Globėju. Tvarios, ilgametės pamaldumo ir pilietinio sureikšminimo tradicijos dėka šv. Kazimiero atvaizdai, įvairūs kiti regimieji religinio tikėjimo bei istorinės atminties ženklai sudaro ypatingos svarbos kultūrinį sluoksnį.

  Leidiniu siekiama atskleisti Lietuvos Globėjo gerbimo tradiciją ir atvaizdo plėtotę nuo XVI amžiaus iki mūsų dienų. Atvaizdu, kaip ir bažnyčios titulu ar žmogaus krikšto vardu, reiškiasi pamaldumas šventajam, skirtingose epochose ir bendruomenėse įgyjantis įvairias formas.
  Knygoje labiausiai norėta išryškinti pamaldumo šv. Kazimierui istorinę sklaidą, šventojo gerbimo pavidalų ir atvaizdo raiškos tendencijų pjūvį. Todėl įvairi ir gausi medžiaga buvo suskirstyta ne pagal dailės žanrus ar ikonografinius tipus, o pagal laikotarpius, kurie atitinka Lietuvos Globėjo gerbimo tradicijos pokyčius, yra neatsiejami nuo mūsų krašto praeities ir dabarties realijų.

  Leidinį “Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje” sudaro penkios dalys, kai kurios iš jų suskirstytos į potemes, detalizuojančias šventojo gerbimo ir atvaizdo sampratas.

  Leave a Reply