Vaikai kilę iš dangaus pdf, epub, mobi

Vaikai kilę iš dangaus | John Gray

Atsisiųsti knygą Vaikai kilę iš dangaus pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Alma littera

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 14×22, minkšti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 336
 • ISBN ar kodas: 9789955382171


 • Vaikai kilę iš dangaus.pdf
  Vaikai kilę iš dangaus.epub
  Vaikai kilę iš dangaus.mobi


  Vaikai kilę iš dangaus pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Vaikai kilę iš dangaus pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Vaikai kilę iš dangaus knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Vaikai kilę iš dangaus pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Vaikai kilę iš dangaus aprašymas

  Aprašymas

  Filosofijos mokslų daktaras, didelę patirtį turintis psichologas Džonas Grėjus – skaitomiausias visų laikų knygų apie vyrų ir moterų santykius autorius, šį kartą dėsto visiškai naują požiūrį į vaikų auklėjimą. Knygoje “Vaikai kilę iš dangaus” – aiškinama, kaip tapti teisingais, savimi pasitikinčiais tėvais ir padėti vaikams susikurti sėkmingą gyvenimą.

  Šių laikų pasaulis kitoks ir mūsų vaikai kitokie. Jie nebekreipia dėmesio į baime pagrįstą auklėjimą. Pozityviai ugdyti vaikus nelengva, tačiau tai gali daryti stebuklus.

  Viską, ko reikia asmenybei augti, jie jau turi.

  Jūsų, kaip tėvų užduotis – padėti jiems atsiskleisti ir tapti:

  – valingiems ir paslaugiems, o ne tik paklusniems

  – nuoširdžiai atjaučiantiems, o ne iš pareigos padedantiems tėvams

  – nemeluojantiems ir neapgaudinėjantiems

  – pasitikintiems savimi ir sugebantiems jaustis laimingiems su mama ir tėčiu

  “Įsiklausyti į savo vaikus yra nepalyginamai svarbiau, nei kur nors pavėluoti.”

  John Gray

  Iš anglų kalbos vertė Giedrė Baltrūnienė

  Pratarmė

  Praėjus vieneriems metams po santuokos tapau kūdikio ir dviejų mielų įdukrų tėvu. Kai gimė Lauren, Džuljetai ėjo aštunti, o Senon sukako beveik dvylika metų. Antroji mano žmona Boni buvo jau prityrusi motina, o mane aplankė nauja patirtis. Tikras jėgų išmėginimas man buvo tapti kūdikio, vaiko ir bręstančios paauglės tėvu. Teko dirbti ir su paaugliais, ir su įvairaus amžiaus vaikais. Labai gerai žinojau, ką vaikai jaučia savo tėvams. Konsultavau tūkstančius suaugusiųjų, padėdamas susigaudyti tarp vaikystėje patirtų sunkumų. Mokiau žmones, kaip, persiauklėjant patiems, išsigydyti dėl tėvų dėmesio stokos patirtas žaizdas. Turėdamas tokią ypatingą patirtį, tapau tėvu.

  Pastebėdavau, jog kiekviename žingsnyje kartoju tai, ką darė mano tėvai. Vienos auklėjimo priemonės buvo geros, kitos ne tokios veiksmingos, o dar kitos, aišku, visiškai netinkamos. Remdamasis savo ir tūkstančių kitų žmonių patirtimi, sugebėjau rasti naujų, kur kas veiksmingesnių auklėjimo būdų.

  Dar ir dabar pamenu vieną pirmųjų savo pasikeitimų. Senon ir jos mama Boni ginčijosi. Nulipau žemyn palaikyti Boni. Tam tikru momentu pakėlęs balsą įsivėliau į jų tarpusavio ginčą, o po kelių minučių jau griežiau pirmuoju smuiku. Nurijusi nuoskaudą ir apmaudą, Senon nutilo. Staiga pastebėjau, kaip skaudinu savo įdukrą.

  Tą akimirką supratau klydęs. Tokio poelgio nepavadinsi auklėjimu. Pasielgiau taip, kaip ir mano tėvas, kai nežinodavo, ko griebtis. Šaukiau ir grasinau, nes turėjau kontroliuoti padėtį. Nežinojau, kaip galima būtų pasielgti kitaip, bet aiškiai supratau, jog riksmas ir grasinimai – ne išeitis. Nuo tos dienos niekad nerėkdavau ant vaikų. Drauge su žmona ilgainiui atradome kitų, kur kas švelnesnių būdų sutramdyti blogą vaikų elgesį.

  IŠTRAUKA

  VAIKAI KILĘ IŠ DANGAUS

  Visi vaikai gimsta nekalti ir geri. Šia prasme jie yra kilę iš dangaus. Kiekvienas vaikas nepakartojamas ir ypatingas. Į šį pasaulį jis atsineša ir savo likimą. Iš obuolio sėklos išauga obelis. Ji negali subrandinti kriaušių arba apelsinų. Tėvų pagrindinis vaidmuo yra pastebėti, gerbti ir puoselėti natūralų, nepakartojamą savo vaiko augimą. Jo nereikia formuoti taip, kad užaugtų toks žmogus, koks, mūsų manymu, turėtų būti. Tačiau būtina vaiką išmintingai palaikyti, kad atsiskleistų individualūs jo gabumai ir stipriosios pusės.

  Nereikia vaikų taisyti, daryti geresnių, tačiau jų augimas priklauso nuo mūsų paramos. Vaikams esame derlinga dirva, daiginanti jų didybės sėklas. Visa kita jie turi galią padaryti patys. Obuolio sėkloje slypi idealus obels augimo ir vystymosi šablonas. Panašiai ir kiekvieno vaiko besivystantis protas, širdis bei kūnas yra idealus ugdymosi šablonas. Užuot galvoję, ką daryti, kad mūsų vaikai užaugtų geri, pripažinkime, kad jie jau yra geri.

  Kiekvieno vaiko besivystantis protas, širdis ir kūnas yra idealus ugdymosi šablonas.

  Tapę tėvais privalome nepamiršti, kad už vaikų augimą ir vystymąsi visuomet atsako Motina Gamta. Kai kartą mamos paprašiau atskleisti auklėjimo paslaptį, ji paaiškino: „Augindama šešis berniukus ir mergaitę, galiausiai suvokiau, jog negaliu jų pakeisti. Supratau, kad viskas yra Dievo rankose. Aš padariau tai, ką galėjau, o visa kita padarė Dievas.” Tai supratusi ji ėmė pasitikėti natūraliu vaikų ugdymosi procesu. Visa tai ne tik palengvino jos užduotį, bet išmokė netrukdyti vaikui. Svarbu, kad visi tėvai tą suprastų. Jei nesate tikintys, žodį „Dievas” galite pakeisti žodžiu „genai” – viskas slypi genuose.

  Taikydami pozityvaus auklėjimo metodus, tėvai gali išmokti palaikyti natūralų vaikų augimo procesą. Nesuprasdami, kad vaikai vystosi natūraliai, tėvai paprastai nervinasi, nusivilia, be reikalo nerimauja ir jaučiasi kalti, šitaip nejučia trukdydami vaikui vystytis. Pavyzdžiui, kai vienas iš tėvų nesupranta jautrios vaiko individualybės, nusivilia ne tik pats, bet ir vaikas ima manyti esąs negeras. Toks klaidingas įsitikinimas („esu negeras”) įsirėžia vaiko, ypač jautresnio, mintyse, apribodamas jam suteiktas dovanas.

  Leave a Reply