Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai pdf, epub, mobi

Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai | Sud. Rasa Kašėtienė, Lilija Kudirkienė

Atsisiųsti knygą Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 15×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 541
 • ISBN ar kodas: 9786094251658


 • Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai.pdf
  Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai.epub
  Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai.mobi


  Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai aprašymas

  Aprašymas

  Šioje knygoje “Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai” sudėti vadinamieji situaciniai posakiai yra artimi patarlėms ir ypač priežodžiams, tačiau jie vis dėlto kitokie. Jais nėra reiškiama kokia idėja, nieko neapibendrinama, jie atsiradę kaip reakcija į bent kiek išskirtinę ar nusistovėjusias gyvensenos normas ne visiškai atitinkančią situaciją, – tai ir yra paskata juos vadinti situaciniais posakiais. Kokio pobūdžio situacija, kokia proga ar pretekstas buvo akstinas posakiui atsirasti – yra vienas iš kriterijų jų apibrėžimui ir grupavimui.

  Knyga “Vilką minim, vilkas čia. Lietuvių situaciniai posakiai” skiriama pirmiausia visuomenei. Knygos leidėjai tikėtųsi talkos – jei suinteresuotas skaitytojas, knygoje neradęs savo krašte vartojamo šio pobūdžio posakio, jį nusiųstų į Lietuvių literatūros ir tautosakos institutą (adresu Antakalnio g. 6, Vilnius, arba elektroniniu paštu daliaz@llti.lt), būtų pasiektas dar vienas šios publikacijos tikslas.

  “Svarbu ne vien pasaulio tvarka, ne vien teisingumas. Svarbu ir gražumas, kuris reiškiasi visokiais pavidalais. IŠ tų pačių dalykų, matomų sąsajų žmogus vis semiasi motyvų ir vaizdų išlieti savo apmaudui, parodyti palankumą ir pasigėrėjimą, nuostabą ar nepritarimą. Pasiima iš jau kadai sekamos pasakos ar sakmės, iš kasdienės patarlės kokį fragmentą, atlaužia kokią skiltelę, skaidulėlę, ir įkelia į savo situaciją, į tą valandą, tą staiga ištikusį momentą, kai norisi ar tiesiog reikia ką savaip pasakyti. Gal ne visada dailiai ir korektiškai, bet taikliai.”
  Lilija Kudirkienė

  Leave a Reply