Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį pdf, epub, mobi

Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį | Stanislovas Sajauskas

Atsisiųsti knygą Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Stanislovas Sajauskas

 • Išleidimo metai: 2015
 • Formatas: 21×30, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 291
 • ISBN ar kodas: 9789955039211 • Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį.pdf
  Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį.epub
  Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį.mobi


  Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Vilkaviškio kraštas. Iš praeities į dabartį aprašymas

  Aprašymas

  Išleidęs albumus „Marijampolė. Iš praeities į dabartį” ir „Kalvarija. Iš praeities į dabartį”, pasijutau savotiškai nuskriaudęs ne mažiau svarbų Suvalkijos ir visos Lietuvos istorijai Vilkaviškio kraštą. Nežiūrint į tai, kad žymiausi vilkaviškiečiai – dr. Jonas Basanavičius, dr. Vincas Kudirka, poetas Petras Arminas-Trupinėlis ar Petras Kriaučiūnas buvo pateikti kaip marijampoliečiai (baigė Marijampolės, dabar Rygiškių Jono gimnaziją), visgi liko nepaminėti daug Vilkaviškio vyskupijos kunigų ir vyskupų, Lietuvos savanorių, karininkų, mokslininkų, kūrėjų. Negali būti pamiršta ir Vilkaviškio krašto istorija, kurioje gilius pėdsakus paliko visi didžiausi XIX ir XX amžiaus karai, okupacijos, Sibiro tremtys, sovietinių okupantų žiaurumai, savanorių-kūrėjų žygiai ir miško brolių kovos.

  Seniausios išlikę Vilkaviškio krašto nuotraukos – iš XIX a. pabaigos. Jose (atvirukuose) užfiksuoti Vokietijos pasienyje esantys Kybartai ir Virbalis. Atvirukų autoriai – tiek Rusijos, tiek Vokietijos fotografai.
  Pažymėtinas Vilkaviškio krašto fotografų dalyvavimas Paryžiaus 1900 m. pasaulinėje parodoje. Daugiausia pasidarbavo profesionalūs fotografai M. Jasvoinas, V. Freimanas, Ch. Nicevičius, Ch. Gutermanas bei Pirmojo pasaulinio karo vokiečių korespondentai A. Kiulevindas ir Georgas Stilkė, lydėję Vokietijos imperijos kariuomenę ir fiksavę jos pergales prieš besitraukiančią iš Lietuvos Rusijos imperijos armiją. Kybartai, Virbalis, Vilkaviškis ir Pilviškiai buvo pirmosios vokiečių „išvaduotos” Lietuvos gyvenvietės, patekusios į Berlyne, Karaliaučiuje ir Krante išleistus pašto atvirukus.

  Pirmosios nepriklausomybės laikotarpiu fotografai gražiai pasidarbavo ne tik Vilkaviškyje, bet ir mažesnėse šio krašto gyvenvietėse. Paminėtini F. Grigaitis (Virbalis), J. Jankauskas (Gražiškiai), F. Pajaujis (Vištytis), V. Kapteinis (Pilviškiai), V. Bačys (Gižai), M. Chlamnovičius (Kybartai).

  Daugiausia medžiagos albumui gavau iš vilkaviškiečio Kornelijaus Bačkevičiaus ir kybartiečio Vytauto Mickevičiaus – maloniai leidus jo dukrai Rūtai Songailienei; iš Justino Sajausko ir Angelės Jasaitytės-Zaveckienės. Rinkdamas medžiagą, sutikau daug puikių žmonių, geranoriškai leidusių pasinaudoti jų turimomis šeimos fotografijomis, supratusių autoriaus pastangas išleisti prasmingą knygą. Tai – Alfonsas Algimantas Dvareckis, Laima Gurauskienė, Romualdas Viskanta, Antanas Vytautas Dundzila, Angelė Radzevičienė, Marytė Samušytė, Ramutė Vaikšnoraitė ir daugelis kitų, kuriems nuoširdžiausiai dėkoju. Tikiuosi, knyga jų nenuvils.

  Už pagalbą taip pat dėkoju Vilkaviškio vyskupijos kurijai ir muziejui, Vilkaviškio krašto muziejui, Kauno arkivyskupijos kurijai, Marijampolės Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejui, Lietuvos centriniam valstybiniam archyvui ir kitoms įstaigoms.

  Leave a Reply