Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga pdf, epub, mobi

Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga |

Atsisiųsti knygą Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Alma littera

 • Išleidimo metai: 2016
 • Formatas: 17×22, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 272
 • ISBN ar kodas: 9786090121641 • Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga.pdf
  Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga.epub
  Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga.mobi


  Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga aprašymas

  Aprašymas

  Sveikų ir gardžių žydiškų vegetariškų valgių knyga “Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga. Tradicinė tarpukario Vilniaus žydų virtuvė. Legendinio Fanios Lewando restorano receptai”, pirmą kartą išleista 1938 m. Vilniuje, iš naujo atrasta ir pritaikyta šiuolaikinei virtuvei.

  Knygos autorė Fania Lewando Vilniaus senamiestyje, Vokiečių g. 14 name, žydų kvartalo pakraštyje, turėjo nuosavą košerinių valgių restoraną ir vadovavo šalimais esančiai košerinio maisto gaminimo mokyklai. Restoranas turėjo didžiulį pasisekimą ir garsėjo itin intelektualia ir spalvinga publika. Čia mėgo lankytis dailininkas Marcas Chagallas, žydų poetas ir dramaturgas Icikas Mangeris, daug kitų garsių žmonių, rašytojų, menininkų. F. Lewando taip pat vadovavo lainerio „MS Batory“, kuris 1936–1939 m. kursavo tarp Gdynės (netoli Gdansko, Lenkija) ir Niujorko, košerinei vegetariškai virtuvei.

  Fanią Lewando galima drąsiai vadinti žydų vegetarizmo pradininke. Ji metė iššūkį senam papročiui mėsos patiekalus sieti su šabu, šventėmis, vestuvėmis ir kitais iškilmingais įvykiais, o vegetariškus valgius – su nepritekliumi, gedulu, įprastu kasdieniu maistu ir atrado patiekalų be mėsos ryškų skonį ir naudą sveikatai.

  Fanios Lewando knygoje “Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga. Tradicinė tarpukario Vilniaus žydų virtuvė . Legendinio Fanios Lewando restorano receptai” siūloma per 400 receptų – nuo tradicinių žydiškų valgių (plokštainių, lietinių, kompotų, barščių) ir vegetariškų patiekalų (čolntų, vėdarų, šnicelių) iki užkandžių, sriubų ir desertų.

  Šiuolaikinei virtuvei pritaikyta „Vilniaus vegetariškų patiekalų knyga“ – nuostabi dovana visiems, kurie mėgsta gaminti, vertina ar dar tik atranda valgius iš daržovių ir vaisių, domisi įvairių tautų virtuve, Vilniaus istorija. Fania Lewando dalijasi ne tik receptais, bet ir patarimais – jie įkvėps eksperimentuoti ir kaskart atrasti naują skonį!

  Iš anglų k. vertė Daiva Krištopaitienė

  Leave a Reply