Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje pdf, epub, mobi

Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje | Gytis Piličiauskas

Atsisiųsti knygą Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvos istorijos institutas

 • Išleidimo metai: 2018
 • Puslapių skaičius: 244
 • ISBN ar kodas: 9786098183481 • Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje.pdf
  Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje.epub
  Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje.mobi


  Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje aprašymas

  Aprašymas

  Naujausi archeologiniai, genetiniai ir lingvistiniai tyrimai rodo, kad maždaug prieš 4800 metų iš Juodosios ir Kaspijos jūrų stepių Jamnaja kultūros srities į Lietuvą atvyko žmonės, kurie augino naminius gyvulius, statėsi lengvos konstrukcijos statinius ir daug keliavo, mažai bendravo su vietiniais medžiotojais ir žvejais, galbūt jiems buvo priešiški, kalbėjo nesuprantama, jau indoeuropietiška kalba. Naujieji gyventojai atnešė naują ekonomiką, kultūrą, religiją ir ideologiją, kurios svarbiais simboliais tapo virvelių įspaudais puošti keraminiai indai ir akmeniniai kovos kirviai. Dabar šių senųjų migrantų materialųjį palikimą vadiname Virvelinės keramikos kultūra. Nors dėl jų kilmės iš Pietryčių Europos stepių šiandien jau sutariama, archeologai vis dar ieško atsakymų, kodėl stepių klajokliai migravo į miškų zoną, kaip prisitaikė prie naujos gamtos, kur gyveno ir ką valgė, kaip sutarė su kaimynais, ar palaikė ryšius su tolima gimtine, kas jiems nutiko vėliau.

  Ši knyga “Virvelinės keramikos kultūra Lietuvoje 2800–2400 cal BC” ir yra apie tai, apie pirmųjų indoeuropiečių ir kartu seniausių lietuvių protėvių palikimą, jų gyvenimą rytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Ji parašyta archeologo, 20 metų tyrinėjančio Lietuvos akmens amžių ir Virvelinės keramikos kultūros gyvenvietes.

  Leave a Reply