Žaliasis akvariumas pdf, epub, mobi

Žaliasis akvariumas | Avrom Suckever

Atsisiųsti knygą Žaliasis akvariumas pdf, epub, mobi

Leidėjas:
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

 • Išleidimo metai: 2013
 • Formatas: 15×21, kieti viršeliai
 • Puslapių skaičius: 199
 • ISBN ar kodas: 9786094251146


 • Žaliasis akvariumas.pdf
  Žaliasis akvariumas.epub
  Žaliasis akvariumas.mobi


  Žaliasis akvariumas pdf, epub, mobi

  Atsisiųskite knygą Žaliasis akvariumas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Žaliasis akvariumas knyga kainuoja 10,00 eurų. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Žaliasis akvariumas pdf, mobi, epub formatu.

  Trumpas knygos Žaliasis akvariumas aprašymas

  Aprašymas

  Šis savitas poetinės prozos rinkinys “Žaliasis akvariumas “ parašytas dviem tarpsniais, su keliolikos metų pertrauka (pirmoji dalis 1953–1954, antroji – 1970–1974), ir buvo išleistas Jeruzalėje 1975-aisiais.
  Knygoje grįžtama į karo bei pokario laikų patirtis ir būsenas Vilniuje, pokalbiui iškviečiamos mirusiųjų figūros, tikrinamos poezijos galimybės kalbėti apie Holokausto netektis, sprendžiama kalbos ir vaizduotės egzistencinio vaidmens problema.

  Avromas Suckeveris – vienas didžiausių XX a. žydų modernizmo ir jidiš kalbos poetų, po Antrojo pasaulinio karo sulaukęs pasaulinio pripažinimo. Kartu su Isaacu Basheviu Singeriu ir kitu vilniečiu Chaimu Grade jis laikytas vienu svarbiausiu pretendentų Nobelio premijai už jidiš literatūrą gauti. Be to, Suckeveris laikomas vienu unikaliausių Holokausto literatūros vardų. Naujas tokio pripažinimo pavyzdys – 2012 m. JAV išleista fundamentali Davido G. Roskies ir Naomi Diamant Holokausto literatūros istorija. Jos įvade išvardijus žymiausius pasaulyje Holokausto rašytojus, įskaitant Primo Levi, Elie Wieselį, Imre Kertészą, teigiama: „Vienintelis tarp poetų, prozininkų ir Holokausto atminties liudytojų, Avromas Suckeveris lydi mūsų istoriją nuo pradžios iki pabaigos.“
  Taigi Suckeverio kūryba minint jo šimtmetį vertinama kaip viena svarbiausių Holokausto literatūros paradigmų. Ir tai tik vienas iš argumentų, kodėl šis autorius turėtų būti itin svarbus šiandieniniams lietuvių skaitytojams ir visiems, kam rūpi istorinė Vilniaus atmintis bei daugiakalbė jo literatūros tradicija.

  Iš jidiš kalb. vertė Mindaugas Kvietkauskas

  Leave a Reply